S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

1) Çocuk Üniversitesi’ne katılım için herhangi bir sınırlama var mı?

Çocuk Üniversitesi’ne Türkiye’nin her yerindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilkokulların 4. sınıf öğrencileri ile ortaokulların 5., 6., 7., ve 8. sınıf öğrencileri katılabilirler.

2) Çocuk Üniversitesi’ne nasıl başvurabilirim?

Çocuk Üniversitesi’ne başvuru için öncelikle “Ön Kayıt” yapılmalıdır. Ön kayıt işlemleri için “Ön Kayıt” menümüzdeki BEÜ Çocuk Üniversitesi 2017 – Yaz Dönemi İçin Ön Başvuru Formu’ndaki ilgili alanlar doldurulmalı ve gönderilmelidir. Ön Başvuru Formu için tıklayınız.

3) Çocuk Üniversitesi’nde yer alan her bir programın kontenjanı var mıdır?

Programlar kontenjanla sınırlı olup, bu kontenjanlar programlara göre farklılık gösterebilmektedir. Bir programa kontenjanın üzerinde ön kayıt yapılması halinde, ilk başvuran öğrenciden başlanarak kesin kayıt için çağrı yapılır.

4) Programların kontenjanları, eğitmenleri ve içerikleri hakkındaki bilgileri nasıl öğrenebilirim?

Web sitesindeki “Programlar” menüsünden istediğiniz programa tıkladığınızda, ilgili programa ilişkin ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

5) Çocuk Üniversitesi’nde yer alan her bir eğitim programının fiyatı kaç TL’dir?

Çocuk Üniversitesi’nde Sabah ve Öğleden Sonra seçilen iki programın toplam ücreti; katılım bedeli, KDV ve öğle yemekleri dahil 200 TL‘dir.

6) Çocuk Üniversitesi’nde program ücretleri ne zaman ödenir?

Çocuk Üniversitesi’nde program ücretleri, kesin kayıt döneminde ödenir. Ön kayıt döneminde kesinlikle herhangi bir ücret ödemesi yapılmamalıdır. Ödemeler, size kesin kayıt işlemleri için sizlere çağrı yapıldıktan sonra ödenmelidir.

7) Kesin kayıt işlemleri nerede yapılıyor?

Kesin kayıt işlemleri, Farabi  (Merkez) Kampüsümüzdeki Tahir Karauğuz Konferans Salonu Binası Kat: 1’deki Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde yapılmaktadır.

8) Kesin Kayıt Döneminde katılımcıdan istenecek belgeler nelerdir?

Kesin kayıt dönemi’nde katılımcılardan; Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Katılım Ücreti Dekontu ve Veli İzin Belgeleri talep edilecektir. Veli İzin Belgesi için burayı tıklayınız.

9) Ödemeler taksitle yapılabilir mi?

Taksitle ödeme yapılmamaktadır. Kredi kartı ile tek seferde ödeme veya EFT/Havale ile ödeme yapılabilir. Ödeme yapılması sırasında kursiyerin adı ve soyadı ile hangi programa başvurduğu mutlaka belirtilmelidir.

10) Çocuk Üniversitesi programları için katılım ücreti dışında herhangi bir ek ödeme yapılması gerekli mi?

Katılımcıların, katılım ücreti dışında herhangi bir ek ödeme yapmaları gerekmemektedir.

11) Çocuk Üniversitesi’nde kullanılacak malzemeler ile öğle yemekleri de katılım ücretine dahil mi?

Evet dahildir. Çocuk Üniversitesi’nde verilecek olan ders notları ve kurs malzemeleri vs. ücrete dahil olup bu hizmetler BEÜSEM tarafından ücretsiz olarak sağlanacaktır. Ancak deney vb. benzeri uygulamaları yapmak üzere katılımcılara verilen demirbaş niteliğinde olan malzemeler, program bitiminde BEÜSEM’e iade edilecektir.

Katılımcıların, BEÜ yemekhanesinde yemek yemeyi tercih etmeleri halinde yemek masrafları BEÜSEM tarafından karşılanacaktır.

Katılımcılar, BEÜ Sosyal Tesislerinde, üniversite içerisindeki kantinlerde veya üniversite dışındaki restoranlarda yemek yemeği tercih ederler ise BEÜSEM’den herhangi bir ödeme talebinde bulunamayacaklardır.

12) Çocuk Üniversitesi’nin bir döneminde, katılımcılar en çok kaç programa başvuru yapabilir?

Çocuk Üniversitesi’nin eğitim ilanına çıktığı her dönemde katılımcılar Sabah ve Öğleden Sonra olmak üzere sadece birer programa başvurabilir. Katılımcıların gelecek dönemlerde istedikleri başka bir programa başvurularında ise herhangi bir engel bulunmamaktadır.

13) Ön Kayıt yaptırmış olduğum programımı değiştirmek için hangi yolu izlemeliyim?

Öncelikle Web sitesinin iletişim menüsündeki BEÜSEM telefonlarını arayarak Çocuk Üniversitesi sekreteryası ile irtibata geçmeli, program değişikliği talebinizi belirtmeli ve önceki başvurunuzu iptal ettirmelisiniz. Ardından, Ön Kayıt sayfamızdan istediğiniz yeni programa ilişkin kayıt işlemlerinizi tamamlayınız. Ancak programlar kontenjanla sınırlı olduğu için yeni başvuru yapmak istediğiniz programın kontenjan durumu ile ilgili bilgi istemeyi unutmayınız.

14) Çocuk Üniversitesi’nde okul servisi hizmeti verilmekte midir?

Okul servisi hizmeti verilmemektedir.

15) Çocuk Üniversitesi’nde bir programı tamamlayan katılımcıya hangi belgeler verilecek?

Katılımcılara Çocuk Üniversitesi’nin ilgili programını tamamladığına ilişkin “Katılım Belgesi” ve hangi konular hakkında eğitim aldığı bilgisini veren “Transkript” verilecektir.

16) Çocuk Üniversitesi Programının sona ermesi ile birlikte herhangi bir etkinlik yapılacak mı?

Programın tamamlanmasının ardından “Kep Atma Töreni” düzenlenecek olup, katılımcı yakınlarının törene katılımları mümkün olacaktır.